یک نماینده مجلس: پیامرسان‌ها از انحصار تلگرام خارج می‌شوند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اقدامات مناسبی در زمینه ایجاد زیرساخت برای پیامرسان‌های داخلی انجام شده و آرام آرام به سمتی حرکت می‌کنیم که پیامرسان‌ها از انحصار تلگرام خارج می‌شوند.

حجت‌السلام احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به دستورالعمل ممنوعیت  حضور دستگاه‌های دولتی در پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: آنچه برای ما اهمیت دارد فضای مجازی پاک و سلامت است.

وی با بیان اینکه نباید اجازه داد بیگانه بر ما مدیریت داشته‌ باشند، ادامه داد: ماهیت نظام جمهوری اسلامی ایجاب می‌کند که هیچگاه زیر سلطه و مدیریت بیگانگان قرار نگیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید براینکه در فضای مجازی باید مدیریت بومی داشته باشیم، اضافه کرد: پیام‌‌رسان‌های خارجی به مانند تلگرام درصدد ایجاد خلل در امور اقتصادی کشور است که در این زمینه باید هوشیار باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه باید برای خارج شدن از سلطه بیگانگان زیرساخت‌های خود را برای راه‌اندازی پیام‌رسان‌های داخلی تقویت کنیم، اظهار داشت: اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شده است و آرام آرام به سمتی حرکت می‌کنیم که پیامرسان‌ها از انحصار تلگرام خارج می‌شوند.

حجت‌الاسلام سالک با تاکید بر اینکه باید تدابیری اندیشیده شود تا  انحصار در پیام‌رسان‌های خارجی شکسته شود، گفت: آنچه که امروز برای همه، اعم از مسئولان و مردم مشخص شده، این است که پیام‌رسان‌های خارجی، نظیر تلگرام، امنیت کافی ندارند و اطلاعات مردم به راحتی در اختیار بیگانگان قرار می‌گیرد که در همین راستا باید به سمت تقویت و جایگزین کردن پیام‌رسان‌های داخلی به جای پیام‌ رسان های خارجی برویم تا این انحصار شکسته شود.

منبع: تسنیم
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید