چگونه بفهمیم تماس ها در تلگرام شنود نمی شود؟

تلگرام مدعی شده است با دیدن ایموجی های هم شکل در تلفن طرفین مکالمه از امن بودن تماس اطمینان حاصل کنید.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کمتراز یک هفته است که خبر برقراری تماس صوتی در تلگرام برای کشورهای اروپایی منتشر شد،علی رغم اینکه بیش از ۸۲ درصد کاربران این شبکه اجتماعی ایرانیان هستند، کاربران منتظرفعال شدن این قابلیت برای کشورهای آسیایی بودند.

روز گذشته امکان برقراری تماس صوتی نیز برای ایرانیانفراهم شد، و علاوه بر اخبار متعدد در خصوص فعال شدن این قابلیت بسیاری بر روی امنیتتماس ها تاکید داشتند و راهکارهایی مختلف را برای تامین امنیت و دوری از مزاحمت هاارائه کردند.

اما ایده تلگرام برای نشان دادن امنیت در تماس هااستفاده از چهار ایموجی به عنوان کلید رمزنگاری تماس در بالای صفحه موبایل برای طرفینمکالمه است.

برای اطمینان از امن بودن تماس در تلگرام باید چهارایموجی بالای صفحه موبایلتان با ایموجی هایی که در صفحه موبایل گیرنده تماس دیده میشود یکسان باشد، اگر ایموجی ها یک شکل باشند تماس امن خواهد و در غیر اینصورت مکالماتشما شنود می شود.

برای ایجاد این هماهنگی و اطمینان از امن بودن تماسمی توانید با گیرنده تماس شکل ایموجی ها را چک کنید و یا از صفحه تماستان اسکرین شاتگرفته و برای طرف مقابل ارسال کنید تا از یکسان بودن ایموجی ها مطمئن شوید.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید