وصیت‌نامه تلگرام

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – طنز روز

رؤیا صدر

اکنون‌که زمزمه‌هایی مبنی بر کوچ این‌جانب به دیار فیلترینگ به گوش می‌رسد و میان فیلتر شدن و نشدن در تعلیق می‌باشم، بدین‌وسیله وصیت‌نامه تلگرامی خود را به اطلاع کلیۀ آشنایان دور و نزدیک که با ارسال استیکر و ساختن پیج و ارسال پست و پیام موجبات تسلی خاطر کاربران را فراهم ساختند می‌رسانم و از کلیۀ مقامات کشوری و لشکری بابت ارسال خبر و تحلیل و تنویر افکار عمومی و خصوصی طلب بخشش و حلالیت دارم.

* کاربران عزیز ایرانی! بدانید که پیج‌ دنیای مجازی دار فناست که هیچ‌چیز در آن ثابت و باقی نیست و با اندک هک و فشار انگشتی ممکن است کن‌فیکون و یا دیلیت شود. شمارا توصیه می‌کنم به دل نبستن به اپلیکیشن‌های دنیای مجازی.
* عزیزانم! حجم بالایی از پهنای باند اینترنت کشور مال من بود. الآن که به دیار فیلترینگ کوچ می‌کنم اعلام می‌کنم که پیام‌رسان‌های ملی از قبیل ایتا و سروش که دارای زیرساخت‌های لازم هم نیستند هیچ نسبتی با من ندارند؛ یک‌وقت تقاضای ارث‌ومیراث نکنند…
* کاربران عزیز! در غیاب من به هر اپلیکیشنی اعتماد نکنید. بخصوص نمونه‌های وطنی که اجازه دسترسی به اطلاعات و داده‌هایتان را دارند و معلوم نیست به کجاها وصل‌اند.
* عزیزانم! وقتی حس کردید که دارید حسرت دیدار مرا می‌خورید به سراغ فیلترشکن بروید. می‌توانید از نوه- نتیجه‌هایتان خواهش کنید که آن را روی موبایلتان نصب کنند. به آن‌ها قول بدهید که از فیلترشکن استفاده اخلاقی می‌کنید و با آن فقط به تلگرام می‌روید.
* کاربران عزیزم! می‌دانم که موجبات رونق بسیاری از کسب‌وکارها را فراهم کرده بودم. می‌دانم که بسیاری از کاربران از طریق من امرارمعاش می‌کردند. می‌دانم که بسیاری از این عزیزان پس از بسته ‌شدن من با یاد کردن برخی بستگان سببی و نسبی عاملین فیلتر شدن تلگرام، یاد آن‌ها را گرامی خواهند داشت! عزیزانم! ادب هم خوب چیزیه…
* عزیزانم! من چند صباحی در خدمت شما بودم. از کشفیات چارلی‌ چاپلین و پروفسور حسابی و سیمین بهبهانی در رابطه با فواید آلوی خیس کرده در صحت مزاج نکته‌ها گفتم و در کانال‌های لوتی‌های مشتی و گیزمیز و جوک‌موک با انتشار آخرین اخبار در رابطه با همه‌چیز موجبات اتلاف وقتتان را به شایسته‌ترین وجه فراهم نمودم. حلالم کنید و در لحظات بیکاری و بلاتکلیفی حضور اجباری در محیط کار و در جمع خانواده و فامیل یادم را گرامی بدارید.
* عزیزانم!حلالم کنید! آنکه امنیت ملی را به خطر انداخت من بودم. آن‌که در روزهای سرد دی‌ماه مردم را در شهرهای ایران به خیابان‌ها کشاند من بودم. آن‌که کارگرها را به اعتصاب کشاند من بودم. آن‌که سرنشینان تاکسی‌های خطی را واداشت عمه مسئولین را یاد کنند من بودم…عزیزانم، من فیلتر، شما زنده… اگر من نباشم، امنیت ملی حفظ می‌شود، دریاچه ارومیه پرآّب می‌شود، گردوخاک اهواز و هوای آلوده تهران به اسرائیل می‌رود، مؤسسات مالی اعتباری پول مردم را دودستی پس می‌دهند تازه یه چیزی هم روش و کارفرمایان برای استخدام بیکاران، با یکدیگر مسابقه می‌گذارند، تورم با مغز به قعر زمین سقوط می‌کند، سرنشینان تاکسی‌های خطی به‌جای یاد کردن از آّبا و اجداد مسئولین، قربان‌ صدقه‌شان می‌روند، خلاصه ایران بهشت برین می‌شود و کاربران سابق تلگرام، پای شبکه‌های پیام‌رسان داخلی و اخبار بیست و سی می‌نشینند و دعا به دین و دولت نظام می‌کنند و مسئولین را از بدنه هرم قدرت گرفته تا قاعده و ارتفاعش روی سرشان به‌صورت شبانه‌روزی حلوا حلوا می‌کنند و به تلگرام (که جاسوس اسرائیل و آمریکا و آلمان و اینگیلیس و سایر نقاط جهان غارتگر بود) بدوبیراه‌های آبدار نثار می‌نمایند… شما هم نمی‌خواد پوزخند بزنی، تریپ غم به خودت بگیر، ناسلامتی داری وصیت‌نامه می‌خونی…

اگر نامهربان بودیم و یا احیاناً بار گران بودیم احتمالاً شاید رفتیم- حلالم کنید- تلگرام.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید