واکنش وزیر ارتباطات به اظهارات معاون قضایی دادستان کل کشور

وزیر ارتباطات به اظهارات معاون قضایی دادستان کل کشور درباره فضای مجازی و تلگرام پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی در پاسخ به اظهارات امروز صبح خرم آبادی معاون قضایی دادستان کل کشور درباره فضای مجازی و تلگرام گفت: مسئولان نظام و مردم قاضی مناسبی برای تلاش‌های وزارت ارتباطات جهت سالم سازی فضای مجازی هستند.

واعظی با تاکید بر اینکه ایشان بالاخره تکلیف خود را مشخص کندکه یک روز می‌گویند سرور تلگرام باید به کشور بیاید و روز دیگر می‌گویند ورود سرور‌ها مصداق نفوذ و جاسوسی است، افزود: معلوم است مشکل جای دیگری است و وقتی ما می‌گوئیم تفکر ایشان بر انسداد فضای مجازی است؛ واکنش نشان می‌دهند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: ‌ ایشان مدعی هستند که سرویس بومی راه اندازی نشده است و وزارت ارتباطات نقش خود را انجام نداده است که سخت در اشتباهند. ایشان از اقدامات خوب وزارت ارتباطات هم مطلع هستند و می‌دانند موانع این اقدام زیاد است البته یک مانع بزرگ هم همین تفکرات ایشان است.

در حال حاضر پیام رسان‌های داخلی در کشور تولید و راه اندازی شده‌اند ولی آیا می‌توان مردم را مجبور به استفاده از یک کالا کرد؛ اینکه مردم به شبکه‌های اجتماعی داخلی اعتماد کنند بستگی به عملکرد ما مسئولین دارد؛ ایشان مطمئن باشند اینگونه اظهار نظر‌ها نه تنها اعتماد عمومی به شبکه‌های اجتماعی داخلی را افزایش نمی‌دهد؛ بلکه منجر به عدم استقبال مردم نیز خواهد شد.

دکتر واعظی با بیان اینکه ادعای ایشان برای هشت هزار کانال را پیگیری کرده‌ایم، افزود: پس از دو هفته پیگیری بالاخره امروز لیست ۸ هزار کانال ادعایی را به وزارت ارتباطات داده‌اند، که بررسی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای حفاظت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی بخش‌ها و سازمانهای مختلف از جمله خود قوه قضائیه نقش دارند و اینکه مسئولیت هرگونه ناامنی در این فضا را تنها به عهده وزارت ارتباطات می‌دانند؛ همانند نظرات قبل ایشان، به نظر می‌رسد باز هم نظر شخصی باشد.

وی در پایان تصریح کرد: ‌ قطعاً اگر نیت رعایت مصالح ملی باشد نبایستی چنین موضوعاتی در سطح رسانه‌ها مطرح شود و جلسات و کارگروههای مختلفی برای حل این مسائل وجود دارد. بنابراین اگر ا ختلافاتی هم وجود دارد بایستی در مراجع ذیربط مطرح شود و طرح مسایل و اظهارات نامعقول در رسانه‌ها، قطعا به حیثیت نظام لطمه می‌زند و به همین دلیل مصاحبه‌های متعدد ایشان را پاسخ نمی‌دهم و اکنون نیز به دلیل اینکه سخنان ایشان در جامعه ابهام ایجاد می‌کند؛ پاسخ این موارد را مطرح می‌کنم.

منبع: ایلنا

3 thoughts on “واکنش وزیر ارتباطات به اظهارات معاون قضایی دادستان کل کشور”

دیدگاهتان را بنویسید