نسخه ۴٫۵ تلگرام با قابلیت ساخت آلبوم تصاویر منتشر شد + اسکرین شات

چندی پیش نسخه ۴.۵ تلگرام همراه با قابلیت های متعدد جدید منتشر شد و درست مثل همیشه جدیدترین نسخه از این اپلیکیشن به صورت مرحله ای در اختیار کاربران پلتفرم های مختلف قرار خواهد گرفت.

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، یکی از قابلیت های جدید معرفی شده در این آپدیت آلبوم نام دارد که به لطف آن کاربران تلگرام قادر خواهند بود عکس ها و ویدیوهای متعدد را در قالب آلبوم هایی با فایل انگشتی با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند و مهم ترین اثر مثبت این آپدیت آن خواهد بود که در این صورت فضای چت شما با عکس ها و ویدیوهای متعدد پر نمی شود.
در هر آلبوم امکان اشتراک گذاری تا ۱۰ عکس و ویدیو وجود خواهد داشت

به این ترتیب فردی که عکس های متعدد را دریافت میکند دیگر با نوتیفیکیشن های متعدد برای آنها روبرو نخواهد بود و در مقابل یک اعلان برای تمامی عکس ها می گیرد. یکی از نکات مهمی که در این باره باید در نظر داشته باشید این است که در هر آلبوم امکان اشتراک گذاری تا ۱۰ عکس و ویدیو وجود خواهد داشت.

در این نسخه از تلگرام همچنین کاربران می توانند ترتیب ارسال عکس ها برای مخاطب خود را نیز تنظیم نمایند چراکه تمامی تصاویر انتخابی برای این منظور با شماره توالی نشان داده می شوند.

قابلیت دیگر اضافه شده به این پلتفرم پیام رسان امکان «نمایش عکس های متعدد برای پروفایل» است. این یعنی کاربران می توانند عکس های پروفایل یک شخص را به صورت فایل بندانگشتی در پایین صفحه نمایش موبایل خود نیز مشاهده کنند. علاوه بر این همه عکس های مربوط به یک مکالمه یا گروه نیز به همین شکل در بخش پایینی صفحه نمایش داده میشوند.

بوکمارک پیام های مهم

در نسخه ۴.۵ همچنین امکان بوک مارک کردن پیام های جدید نیز اضافه شده است؛ به بیان دیگر می توانید هر پیام مهم یا رسانه ای که می خواهید بعدا برای مخاطبان مدنظرتان ارسال کنید، در پوشه ای تحت عنوان ‘Saved Messages’ یا پیام های ذخیره شده برای خودتان در «فایل ذخیره سازی تحت کلاود» نگهداری نمایید.

این پیام ها در واقع یک چت جداگانه برای خود خواهند داشت و برای تمامی شان نیز دکمه ای تحت عنوان Go to در نظر گرفته شده که به کاربر امکان می دهد به سرعت به همان نقطه در مکالمه که پیام در اصل آنجا ارسال شده برود.

تلگرام برای اطمینان از دسترسی همیشگی کاربران خود به این کانال جداگانه آن را در بالای لیست مربوط به منوی پیام های «فوروارد شده» و «اشتراک گذاری شده» نمایش می دهد. یک دکمه موسوم به فهرست چت ها یا Chats نیز به بخش تنظیمات این نسخه از تلگرام در iOS و اندروید اضافه شده تا دسترسی سریع تر کاربران به آن فراهم گردد.
بهبود در قابلیت سرچ

بهبود در قابلیت سرچ که به لطف الگوریتم به روز رسانی شده جستجوی تلگرام فراهم شده و امکان سرچ گروه ها، بات ها و کانال های عمومی را فراهم مینماید از دیگر مشخصه های مهم این نسخه از تلگرام است. در گذشته کاربران برای دسترسی به کانال ها باید نام کاربری شان را در اختیار داشتند اما حالا صرفا با جستجوی نام بات ها و کانال ها این امکان برایشان فراهم است. البته اشاره کنیم که محبوب ترین گزینه ها در زمره نخستین نتایج سرچ نمایش داده می شوند.
پین کردن پیام های مهم در کانال ها

ادمین های کانال های تلگرامی از این پس می توانند پیام های مهم خود را برای جلب توجه کاربران یا آگاه ساختن اعضای جدید از قوانین آن پین کنند.
بهینه سازی منوی تنظیمات

در انتها بد نیست اشاره کنیم که صفحه تنظیمات و منوی تلگرام نیز در این به روز رسانی دستخوش تغییراتی شده ضمن آنکه شرکت ارائه دهنده آن را برای آیفون ۱۰ بهینه سازی نموده است.

منبع: جام جم

دیدگاهتان را بنویسید