میزان حجم مصرف اینترنت هنگام تماس صوتی تلگرام چقدر است؟

اگر از تماس صوتی تلگرام استفاده می کنید و می خواهید بدانید که چقدر از حجم اینترنت شما کاسته می شود, این مطلب را بخوانید.

تلگرام از دهم فروردین سرویس صوتی رایگان خود را راه اندازی کرد.‌ این سرویس (بیست و پنجم فروردین ماه) به ایران رسید اما برخی کاربران ایرانی فقط دریافت کننده تماس بودند و نمی توانستند به کاربران دیگر زنگ بزنند. کاربران ایرانی از (شنبه) توانستند به آسانی با سایر کاربران این شبکه در سراسر دنیا تماس صوتی رایگان برقرار کنند.

** به روز رسانی تلگرام؛ نخستین گام برای برای فعال سازی تماس صوتی

پس از به روز رسانی آخرین نسخه برنامه، لازم است یکی از افرادی که قابلیت تماس صوتی برای وی فعال شده است با شما تماس بگیرد. پس از آن شما می‌توانید از قابلیت تماس صوتی روی تلگرام خود استفاده کنید.البته تا چند ساعت آینده بدون نیاز به این روند، آیکون تماس برای همه کاربران اضافه می شود.
** استفاده از تلگرام صوتی چه اثری بر بسته های اینترنتی دارد؟

اکنون کاربران ایرانی با این پرسش روبرویند که استفاده از تلگرام صوتی چه اثری بر بسته های اینترنتی آنان دارد. برخی نگران آنند که با استفاده از این مزیت، میزان مصرف داده اینترنت آنها یکباره افزایش یابد.

به گفته کارشناسان، کیفیت تماس صوتی و حجم اینترنتی که مصرف می کنید به مدت زمان اتصال بستگی دارد؛ به گونه ای که در یک تماس صوتی یک دقیقه ای حدود ۳۶۰ کیلوبایت حجم مصرف می شود.

*راهکار آگاهی از مصرف داده

برای آنکه از مصرف داده خود در تماس صوتی تلگرام آگاه شوید کافی است به قسمت تنظیمات تلگرام رفته و در بخش داده و ذخیره (Data and Storage) آمار مصرف داده (دیتا) اعم از دیتای همراه، وای.فای یا رومینگ خود را به تفکیک بینید و آن را مدیریت کنید.

کیفیت تماس صوتی و در نتیجه حجم مصرفی در هر دقیقه به برقراری ارتباط (کانکشن) اینترنت شما بستگی دارد.
آزمایشی که در بستر اینترنت با حجم ۲مگابایت انجام گرفته است نشان می دهد یک دقیقه تماس صوتی، حدود ۳۶۰ کیلوبایت حجم اینترنت را مصرف کرد (۲۰۰ کیلوبایت صدای ارسالی و ۱۶۰ کیلوبایت صدای دریافتی) که به گفته کارشناسان، این میزان اندک و به صرفه به حساب می‌آید.

اگر فکر می‌ کنید مصرف دیتای تماس‌ها زیاد است، می‌ توانید با مراجعه به تنظیمات تلگرام و بخش Data and Storage Settings، گزینه‌ Use Less Data را فعال کنید تا با کاهش نامحسوس «کیفیت صدای شما» در تماس، حجم مصرفی نیز کاهش یابد.

با روشن کردن این ویژگی، حجم دیتای ارسالی یعنی صدای ما، از ۲۰۰ کیلوبایت به ۱۶۰ کیلوبایت کاهش می یابد.

منبع: سیمرغ

دیدگاهتان را بنویسید