مهدی طائب: بحران بیکاری نگران‌کننده شده/ قطع تلگرام‌ اقدامی ناصحیح بود

 

رئیس شورای مرکزی قرارگاه راهبردی عمار گفت: راه‌حل مشکل فضای مجازی فیلتر کردن نیست بلکه باید این بخش به‌گونه‌ای کنترل شود که دشمن سوءاستفاده نکند.

به گزارش مهر؛ حجت‌الاسلام مهدی طائب شنبه شب در حاشیه همایش بصیرتی بسیجیان ولایی که در مسجدالاقصی مشهد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه جوان نسل کنونی این است که به درستی به فرامین مقام معظم گوش کرده و از جبهه مقاومت حمایت کند.

وی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های خانواده‌ها در بحث اشتغال جوانانشان است، گفت: امروزه بحران بیکاری برای همه نگران‌کننده بوده و توانمندی دولت فعلی بیشتر از این نیست و از این دولت انتظار خاصی نداریم، دولتی که پیر است و تنها ادعای جوانگرایی داشته توان و انرژی‌ای ندارد که بخواهد مشکلات مختلف جوانان به‌خصوص در حوزه‌های مسکن، اشتغال و ازدواج را برطرف کند. دولت مبحث بسیار مهم اقتصاد مقاومتی را تنها در سایه عمل کرده است و اقدام عملی‌ای در این خصوص ندیده‌ایم.

رئیس شورای مرکزی قرارگاه راهبردی عمار اضافه کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی مجموعه‌های مختلفی همچون آستان قدس رضوی اقدامات گسترده و قابل توجهی انجام داده است و ان‌شاالله نتایج آن تا یک سال آینده به خوبی دیده خواهد شد؛ همچنین قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) و بسیج هم اقدامات قابل توجهی را در این رابطه داشته‌اند و رئیس سازمان بسیج مستضعفین مدام در حال سفرهای کاری متعدد است تا پیگیر تحقق فرامین مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی باشد. یکی از بزرگترین دستاوردهای بسیج در حوزه اشتغال‌زایی بوده است.

طائب با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات ناصحیح دولت در تجمعات اخیر قطع تلگرام‌ها بود، خاطرنشان کرد: این اقدام ناصحیح موجب ایجاد مشکلاتی برای کاربران آن به‌خصوص کسانی که از این راه امرار معاش می‌کنند به‌وجود آورد و معتقدیم راه‌حل در قطع و فیلتر کردن تلگرام نیست، بلکه باید فضای مجازی به‌گونه‌ای کنترل شود که دشمن سوءاستفاده نکند.

وی بیان کرد: از اول تاریخ تاکنون موضوع ورشکستگی را داشتیم در این زمینه بانک مرکزی کوتاهی‌های بسیاری داشت و نظارت‌ها آن‌طور که باید نبود و فشار این کوتاهی‌ها را مردم متحمل شده‌اند.

فرمانده قرارگاه راهبردی عمار با بیان اینکه اشکالات زیادی در مبادلات بانکی وجود دارد، گفت: در قراردادهای بانکی مشارکت‌هایی با رقم‌های فی‌مابین و توافقی صورت می‌گیرد، گرچه اشکالاتی وجود دارد و ذات بانک ربا است، اما نمی‌توان گفت که تمام اقدامات بانکی دارای اشکال است و موضوع حقوق‌های نجومی هم نگران‌کننده بوده و مبادا به‌گونه‌ای عمل کنیم که خط اصلی‌مان به خطا برود.

طائب با اشاره به اینکه کرسنت پرونده پیچیده‌ای است و هرچه رسانه‌ای‌تر شود کار سخت‌تر می‌شود، گفت: باید این بدهی ۲۱ هزار میلیاردی به شکلی منطقی رفع شده و خبط و خطای گذشته جبران شود.

منبع: عصرایران
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید