قوه‌قضاییه از تلگرام به «واتس اپ» کوچ کرد

قوه‌قضاییه و دادستانی کل کشور با صدور دستور مسدودسازی تلگرام از سوی دادستانی تهران، کانال‌های اطلاع‌رسانی خود را به پیام‌رسان «واتس اپ» منتقل کردند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، شب گذشته(دوشنبه) دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای به نقل از بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران از صدور دستور مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام خبر داد.

بنابر اعلام دادستانی، طبق  بررسی‌های به عمل آمده، تلگرام بستر ارتکاب جرائم متعدد از جمله اخلال در وحدت ملی وایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه بویژه ازطریق طرح مسائل نژادی، قومی و تحریک و اغوای مردم به شورش و آشوب، جمع‌آوری اطلاعات مردم و کشور و دسترسی بیگانگان به حریم خصوصی و داده‌های شهروندان ایرانی وجاسوسی به نفع اجانب، انتشار، توزیع و تجارت انواع محتوای مستهجن و خلاف عفت عمومی و گسترش فساد و فحشاء در جامعه، اهانت به مقدسات وارزش‌های اسلامی و تبلیغ به نفع فرقه‌های منحرف و مخالف اسلام، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی و لطمه به آسایش عمومی، قاچاق کالا و ارز و مواد مخدر و سایر کالا‌های غیرمجاز، اقدام علیه امنیت کشور از طریق گروهک‌های تروریستی، کلاهبرداری، نقض مالکیت معنوی وسایر جرائم مالی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و هتک حیثیت اشخاص است.

دادستانی تهران گفته که با توجه به مراتب فوق کلیه ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور خصوصاً شرکت ارتباطات زیر ساخت و اپراتور‌های تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلف­ هستند از تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۹۷ نسبت به اعمال مسدودسازی کامل وب سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام اقدام کنند و اعمال مسدودسازی باید به نحوی اجرا شود که محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد. تخلف از اجرای این دستور مستوجب تعقیب کیفری خواهد بود.

به گزارش تسنیم، به دنبال صدور این اطلاعیه، روابط عمومی قوه‌قضاییه و دادستانی کل کشور که پیشتر از طریق کانال‌های تلگرامی مبادرت به اطلاع‌رسانی می‌کردند، اعلام کردند از این پس در پیام‌رسان «واتس اپ» اخبار رئیس قوه‌قضاییه و دادستانی کل را در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهند.

منبع: تسنیم
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید