فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران: مدیر عامل تلگرام تایید کرد!

ساعاتی پس از فعال سازی قابلیت تماس صوتی تلگرام در ایران، این ویژگی در کشورمان فیلتر شد. ظاهرا فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران توسط اپراتورها صورت گرفته است

همانطور که اطلاع دارید، شب گذشته تلگرام قابلیت تماس صوتی را برای کابران ایرانی فعال کرد اما ساعاتی پس از فعال سازی، این قابلیت در ایران با اختلال مواجه شد. ابتدا تصور می شد که سرورهای تلگرام بر اساس فشار زیاد و هجوم کاربران ایرانی برای استفاده از این قابلیت از کار افتاده باشند اما دقایقی پیش پاول دورف، مدیر عامل تلگرام در اکانت توییتر رسمی خود اعلام کرد که فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران از سوی اپراتورهای کشورمان بوده و سرورهای تلگرام هیچ مشکلی ندارند !

فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران

پاول دورف در پاسخ به پرسش یکی از کاربران توییتر پیرامون اختلال و فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران گفت  :

بله ما قابلیت تماس صوتی تلگرام را برای کاربران خود در ایران فعال کردیم اما اپراتورهای ایرانی امکان برقرای تماس صوتی تلگرام را فیلتر کرده اند. برای پیگیری این موضوع به اپراتورهای خود اعتراض کنید!

بر اساس شنیده ها، دو اپراتور ایرانسل و همراه اول در اقدامی غیرقانونی و بدون مجوز از کارگروه تعیین مصادق محتوای مجرمانه تماس صوتی را برای کاربران مسدود کرده اند. هرچند که طبق گزارشات رسیده، فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران در بسیاری از ارائه دهندگان اینترنت ایران صورت گرفته و در حال حاضر بسیاری از کابران قادر به برقراری تماس صوتی با تلگرام نیستند.

فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران دور از انتظار نبود

با توجه به اینکه درصد بسیار زیادی از کاربران ایرانی اپلیکیشن تلگرام را بر روی تلفن هوشمند خود داشته و از آن استفاده می کنند، بدون شک وجود قابلیت برقراری صوتی توسط این برنامه، ضرر زیادی به اپراتورهای تلفن همراه کشورمان وارد خواهد کرد؛ از این رو فیلتر تماس صوتی تلگرام در ایران امری دور از انتظار نبود.

به روز رسانی اول : 

پاسکاری های فیلتر تماس صوتی تلگرام

روابط عمومی همراه اول: اصولا بحث فیلترینگ از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت و کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ پیگیری میشود و اپراتورها نقشی در این رابطه ندارند

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:
نقشی در فیلترینگ تماس صوتی تلگرام نداریم و اپراتورها در ارائه خدمات به کاربران مختار هستند

اگر شما هم از کابران تلگرام هستید لطفا قابلیت تماس صوتی را آزمایش کرده و با ذکر نام شهر و ارائه دهنده اینترنت خود، در بخش نظرات ما را از وضعیت تماس صوتی تلگرام با خبر سازید.

منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید