شایعه پولی شدن تلگرام ؛ افزایش عضو به هر قیمتی!

اخیرا شاهد انتشار یک پیام کذب با عنوان جلوگیری از پولی شدن تلگرام هستیم. پولی شدن تلگرام یک دروغ رسانه‌ای بوده و هدف از انتشار آن سو استفاده از کاربران است.

همانطور که می‌دانید مهمترین قابلیتی که سبب شد تعداد اعضا پیام‌رسان تلگرام به یکباره افزایش پیدا کند، امکان ایجاد کانال در آن است، محیطی یک طرفه به منظور ارسال پیام که بهترین ایده برای پیام‌رسانی و انتشار مطلب به شمار می‌آید. مدت‌ها قبل شنیدیم تعداد کانال‌های فارسی زبان این پیام‌رسان از مرز صد هزار مورد گذشته است. باید اعتراف کنیم با وجود این تعداد بسیار بسیار زیاد، کانال‌های خوب و انتشاردهنده مطالب مفید انگشت‌شمار بوده و بیشتر کاربران تلگرام آن‌ها را می‌شناسند. مابقی کانال‌ها معمولا به منظور افزایش عضو برای رسیدن به منافع شخصی، به هر کاری دست زده و مطالبی بی‌اساس و واهی منتشر می‌کنند. به عنوان یک نمونه ساده می‌توان به شایعه پولی شدن تلگرام اشاره کرد که متاسفانه در حال دست به دست شدن در سراسر این پیام‌رسان است.

 

از آنجایی که کنترل‌کننده و ادمین یک کانال مشخص نیست، به هیچ عنوان نمی‌توان به مطالب آن اطمینان کرد. البته باید کانال‌های معروف و دارای بالای یک میلیون عضو را استثنا قرار داد، چرا که حداقل برای جلوگیری از خدشه‌دار شدن اعتبار خود از انتشار اخبار کذب خودداری می‌‎کنند. همچنین استفاده از مطالب کانال‌هایی که مدیر آن‌ها را می‌شناسید مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شایعه پولی شدن تلگرام

بخش قابل توجهی از کانال‌های تلگرام، برای افزایش تعداد اعضا خود به هر ترفندی روی می‌آورند. به عنوان یک نمونه ساده که در حال حاضر شاهد انتشار سریع آن در سراسر این پیام‌رسان هستیم باید به شایعه پولی شدن تلگرام اشاره کرد! در مطالب این‌چنینی ادعا می‌شود تلگرام در حال تبدیل‌شدن به یک سرویس پولی بوده و در صورت عدم ورود به یک لینک خاص و یا فوروارد کردن پیام به چندین مخاطب دیگر، حساب کاربری شما نیز پولی و شارژی خواهد شد.

شایعه پولی شدن تلگرام

نخستین نکته‌ای که شدیدا چشم‌نوازی کرده و متاسفانه مایه ناراحتی است، تعداد بازدیدهای این پیام است. کمتر پیامی طی مدت زمانی کوتاه دو و نیم میلیون بار بازدید می‌خورد. دلیل افزایش تعداد بازدید، فوروارد شدن مداوم این پیام است، به این معنی که کاربران بسیار بسیار زیادی شایعه پولی شدن تلگرام را باور کرده‌اند! همانطور که می‌بینید ادمین برخی کانال‌ها به صورت واضح در حال سو استفاده از کاربران هستند.

شایعاتی همچون پولی شدن تلگرام فقط برای سو استفاده از کاربران منتشر می‌شوند

تعداد پیام‌رسان‌های تحت موبایل امروز به حدی است که در صورت پولی شدن یک مورد، کاربران سریعا آن را ترک کرده و به سراغ یک اپلیکیشن جدید می‌روند. با توجه به افزایش رقابت شاهدیم که حتی پیام‌رسان‌های محبوبی همچون واتس اپ، که با گذشت یک سال از استفاده تنها به وسیله خرید اشتراک قابل استفاده بودند، مدت‌هاست توسط کاربران به صورت رایگان استفاده می‌شوند. علاوه بر آن، حتی اگر به خاطر بی‌تدبیری مالک یک پیام‌رسان قرار باشد در میانه‌های راه و بعد از جذب کاربر امکان استفاده از آن پولی شود، روش‌های دیگری برای اطلاع‌رسانی وجود دارند. همانطور که واضح است، این پیام از یک کانال غیر رسمی منتشر شده است. آیا قرار است هر حرفی را از هر منبعی باور کنیم؟ برای دسترسی به مرجع آموزش‌های تلگرام از باکس زیر استفاده کنید.

منبع: گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید