سخنگوی پوتین: اطلاعات کانال‌های تلگرامی را به رئیس‌جمهور ارائه می‌کنیم / کیفیت اخبار تلگرامی اکثرا بالا نیست

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: اطلاعات کانال های تلگرام را پس از تجزیه و تحلیل دقیق به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ارائه می کنیم.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: اطلاعات کانال های تلگرام را پس از تجزیه و تحلیل دقیق به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ارائه می کنیم.

به گزارش ایرنا، دیمیتری پسکوف گفت: اطلاعات کانال های تلگرامی با کیفیت بالا پس از بررسی و تجزیه و تحلیل در اختیار رئیس جمهوری روسیه قرار می گیرد.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه در کانال های تلگرامی سرعت ارائه اخبار بسیار بالا است، اضافه کرد: اما کیفیت اطلاعاتی که ارائه می شود اکثرا بالا نیست.

وی ادامه داد: اطلاعاتی که کمابیش با سطح ارائه گزارش به رئیس جمهور مطابقت می کند در فهرست ویژه برای تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

سخنگوی پوتین همچنین خاطرنشان کرد که کاخ کرملین کانال تلگرامی ندارد.

وی پیشتر نیز گفته بود که کاخ کرملین اطلاعات کانال های تلگرامی سیاسی و اجتماعی را زیرنظر دارد اما اطلاعات این کانال ها را با رسانه های سنتی برابر نمی داند.

پاول دوروف شهروند روسیه که خارج از این کشور اقامت دارد، سال ۲۰۱۳ شبکه اجتماعی تلگرام را راه اندازی کرد.

این شبکه اجتماعی بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.

براساس گزارش های انتشار یافته، تلگرام که ارتباط فیزیکی و حقوقی با روسیه ندارد و مقر آن در برلین آلمان بود؛ به تازگی به امارات منتقل شده است.

چندی پیش نیز گزارش شده بود که سازمان مسئول ارتباطات در روسیه از شبکه اجتماعی تلگرام خواسته اطلاعات لازم را به این سازمان ارائه دهد.

سازمان امنیت فدرال روسیه برای ایمن کردن ارتباطات حساس در برابر نفوذ احتمالی، در حال تدوین طرح ممنوعیت استفاده از شبکه های پیام رسان اجتماعی بدون مجوز و غیر امن برای مقام های این کشور است.

منبع: انتخاب
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید