سبحانی‌فر: بنایی بر فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد

یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی همچون تلگرام، واتس‌آپ و اینستاگرام وجود ندارد، گفت: هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه نداشته باشد، بسته نمی‌شود مگر آنکه محتوای مجرمانه داشته باشد.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به دستورالعمل جدید برای ماموریت حضور دستگاه‌های دولتی در پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: همه صحبت بر سر این است که باید انحصار شکسته شود، همان‌طور که دولت گفته نباید در هیچ کار و موضوعی انحصار باشد چون فساد به وجود می‌آورد.

وی درباره شایعه بسته و فیلتر شدن تلگرام، واتس‌اپ، اینستاگرام و سایر پیام‌رسان‌های خارجی، گفت: بنایی بر بسته و فیلتر شدن وجود ندارد مگر آنکه انحصار به وجود آید. همچنین هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه‌ای نداشته باشد، بسته نمی‌شود.

سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه «با فرهنگ‌سازی می‌توان انحصار را از پیام‌رسان‌های خارجی گرفت» گفت: نمونه بارز آن خروج صداوسیما از تلگرام است یا اینکه همه مسئولان و مقامات از تلگرام بیرون آیند. طبیعتا در این شرایط آنهایی که به دنبال اخبار مربوطه‌شان هستند تنها به تلگرام رجوع نمی‌کنند.

این نماینده مجلس یادآور شد: نبود انحصار در تمامی بخش‌ها همچون سرمایه‌گذاری وجود دارد. طبق قانون سرمایه‌گذار خارجی تنها می‌تواند ۳۰ درصد از بازار کشور را بگیرد و نمی‌تواند تمامی بازار را در دست داشته باشد، این موضوع باید درباره شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد و آنها از انحصار بیرون آیند.

وی در پایان در پاسخ به اینکه آیا با این شیوه انحصار در یک پیام‌رسانی داخلی همچون سروش به وجود نمی‌آید؟ گفت:‌ اگر انحصاری در استفاده از پیام‌رسان خارجی نباشد مردم می‌توانند از تمامی پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند و الزامی نیست که حتما از پیام‌رسان سروش استفاده نمایند.

منبع: ایسنا
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید