جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی در ارتباط با تلگرام/بروجردی: دولت ‌امتیازات بسیاری برای استفاده از پیام‌رسان داخلی مصوب کرد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دلیلی ندارد در بستر تلگرامی که مراکز و سرورهای آن در اختیار کشورهای خصم و رژیم صهیونیستی است بخواهیم حرکت کنیم.

آفتاب‌‌نیوز : علاءالدین بروجردی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد در رابطه با استفاده از شبکه‌های مجازی ایرانی و فیلتر شدن تلگرام اظهار داشت: استفاده از شبکه‌های فضای مجازی ایرانی، محصولی ایرانی و در اختیار خودمان است و در اختیار بیگانه نیست.
وی افزود: تلگرام موضوع پر سر و صدایی بود، در کمیسیون جلسه مفصلی گذاشتیم و در مجلس نیز به جد دارد دنبال می‌شود؛ سیاست نظام در این زمینه منطقی و قابل دفاع است و اصلا ما باید توانمندی خود را بروز دهیم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: ما ملتی نیستم که همه چیزمان را مانند عربستان، دیگران بخواهند به خوردمان دهند و غذای آماده جلویمان بگذارند؛ ما  زمانی در دوران جنگ و در دفاع از کشورمان موشک نداشتیم  اما امروز جزء چند کشور رده یک دنیا در زمینه موشک‌سازی هستیم که این نشان می‌دهد استعدادها در این کشور بسیار بالا است پس دلیل ندارد که ما در بستر تلگرامی که مراکز و سرورهای آن در اختیار کشورهای خصم و رژیم صهیونیستی است بخواهیم حرکت کنیم.
وی بیان کرد: در بحث پیام‌رسان داخلی ظرفیت‌سازی دارد انجام می‌‌گیرد و بسیاری از امتیازات از جمله اینترنت رایگان را دولت مصوب کرده و می‌تواند به سرعت جایگزین شود تا بتوانیم از توانمندی‌های ملی خودمان استفاده کنیم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، بروجردی گفت: نگرانی که خیلی ها القا می‌کنند که پیام رسان داخلی امنیت ندارد اینطور نیست؛ قانونی دولت تهیه کرده است که در مجلس داریم به صورت طرح دنبال می‌کنیم تا حریم افراد محفوظ باشد؛ اخیرا در مالزی برای چنین کاری شش سال زندان و در آلمان ۵۰ میلیون یورو جریمه  تعیین شده که مبلغ بالایی است.
وی تصریح کرد: این موضوع به طور حتم باید چارچوب پیدا کند البته در همان قانونی که مجلس تصویب خواهد کرد به این موضوع هم پرداخته می‌شود.

منبع: آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید