توضیح معاون قوه‌قضاییه درباره دسترسی به تلگرام از طریق هاتگرام و تلگرام طلایی

معاون فرهنگی قوه قضاییه توضیحاتی درباره دسترسی به تلگرام از طریق هاتگرام و تلگرام طلایی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام هادی صادقی در پاسخ به سوالی درباره پرونده اذیت و ازار تعدادی از دانش اموزان در یکی از مدارس تهران و دستور رهبر انقلاب در روز گذشته گفت: بطور طبیعی هر یک از این گونه  اقدامات شرم اور همه را ازرده می کند و بشدت ازرده ایم از اینکه  در گوشه ای از یک کشور در یک  مدرسه که محل تربیت است کار خلاف تربیت واقع می شود این مساله بسیار تاسف بار است و طبیعتا وقتی شکایتی به قوه قضاییه برسد بلافاصله اقدام می کند  اما به دلیل جریحه دار شدن عواطف عمومی رهبر معظم انقلاب   پیامی دادند و دستور دادند که به طور ویژه و با سرعت بیشتری به موضوع رسیدگی شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: طبیعتا با سرعت بیشتری به پرونده رسیدگی می شود و الان  پرونده تشکیل شده  و در مرحله دادسراست و روز گذشته  دادستان تهران اطلاعیه ای در این خصوص صادر کرد و پرونده در مرحله تحقیقات است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه به رغم دستور مقام قضایی در  مسدودسازی تلگرام هچنان امکان دسترسی به این پیام رسان از طریق دو نرم افزار هات گرام و تلگرام طلایی وجود دارد گفت: یک ملاحظاتی در خصوص دو موردی که اشاره کردید وجود دارد؛ اینها به تمام تلگرام دسترسی ندارند و کانال های نامناسب را به صورت فیلتر شده دارند. لذا از این جهت دسترسی ها پالایش شده است اما معلوم نیست پایدار بماند.

وی افزود: به هر حال ما در دوره گذار هستیم  و مردم به تدریج کوچ می کنند و باید فرصت دهیم تا بتوانند اطلاعاتشان به سامانه های دیگر ببرند و به نظرم این فرصت، فرصت معقول و درستی است.

منبع: تسنیم
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید