ایرانی‌ها در تلگرام چگونه رفتار می‌کنند

 

با توجه به محبوبیت تلگرام در ایران، پژوهشگاه فضای مجازی به تحقیق و پژوهش درباره رفتار کاربران ایرانی در این شبکه اجتماعی پرداخته و طی یک نظرسنجی عنوان کرده است که ۵۴٫۲درصد ایرانیان معتقدند تلگرام مفید است و درمقابل ۳۸٫۸درصد، این شبکه اجتماعی را آسیب‌رسان می‌دانند.
ایران نوشت: در آمار این پژوهشگاه آمده است که ۵۸٫۴درصد ایرانیان بالای ۱۸سال در تلگرام عضو هستند و درکل، ایرانی ها ۴۰میلیون حساب کاربری دارند که البته هر ایرانی عضو شبکه اجتماعی تلگرام، به طور میانگین در ۱۸ کانال عضویت دارد. همچنین در این گزارش، تعداد کانال‌های تلگرامی ایجاد شده توسط ایرانی‌ها ۵۸۶هزار مورد عنوان شده و آمده است که از این تعداد، ۲۰هزار کانال دارای حداقل ۵هزار عضو هستند.

در این گزارش محتوای کانال‌های تلگرامی هم مورد بررسی قرار گرفته و عنوان شده است که ایرانی‌ها روزانه ۳میلیون مطلب منتشر می‌کنند که ۸۸درصد آن را مطالب تولیدی تشکیل می‌دهد و ۱۲درصد باقیمانده به بازنشر مطالب مربوط می‌شود.

اما ایرانی‌ها تا چه حد در شبکه اجتماعی تلگرام حضور دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تعداد کل بازدیدها از کانال‌های تلگرامی در یک روز حدود یک میلیارد و ۹۴۴میلیون و ۵۰۰ هزار بار است و البته اوج انتشار مطلب ایرانی‌ها در کانال‌های تلگرامی به ساعت ۲۲ مربوط می‌شود و کمترین ساعت انتشار مطالب نیز ۴صبح است.

منبع: عصرایران
Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید