اجرا نشدن فیلترینگ تلگرام روی اینترنت خانگی/ وزیر ارتباطات: استعفا نکرده‌ام

در حالیکه طبق حکم دادستانی تلگرام باید از دیروز فیلتر می شد امروز تنها دسترسی به این شبکه روی اپراتورهای موبایل مسدود شده و این شبکه روی کاربران اینترنت خانگی همچنان باز است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، پس از حکم دیروز دادستانی برای فیلتر شدن تلگرام، وزیر ارتباطات در توییت‌هایی به موضوع فیلترینگ پرداخت و پس آن از صبح امروز اخباری از استعفای وزیر ارتباطات منتشر شد و این طور برداشت کردند که جهرمی با فیلترینگ تلگرام مخالف است.

شایعه اعلام مخالفت جهرمی با فیلترینگ تلگرام در حالی مطرح شد که جهرمی پیش از این به دفعات از لزوم رفع انحصار از پیام رسان خارجی در کشور  و قانون گریزی های تلگرام صحبت کرده است.

با این حال وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره صحت استعفای خود گفت: نباید اعلام نظرات کارشناسی را استعفا تفسیر کنیم. در مورد فیلترینگ ما بارها اعلام کرده‌ایم که فیلترینگ تنها راه حل نیست و در مورد چالشهای آن نیز نظرات را مستدل و مستند به مراجع مربوطه اعلام کرده‌ایم. شواهد حاکی از بروز مشکلاتی در فیلتر تلگرام  در روسیه نیز هست و ممکن است اینگونه مشکلات در ایران هم رخ دهد. در هر حال به نظر می‌رسد فراتر از بحث امروز باید سیاستگذاری و قانونگذاری کشور در مورد رسانه‌های نوین را سریعتر به نتیجه رساند تا دیگر شاهد اینگونه چالشها نباشیم.

در حالیکه طبق حکم دادستانی تلگرام باید از دیروز فیلتر می شد امروز تنها دسترسی به این شبکه روی اپراتورهای موبایل مسدود شده و این شبکه روی کاربران اینترنت خانگی همچنان باز است. بنابراین نحوه اجرای حکم دادستانی با سوالاتی همراه است.

Tagged with:

دیدگاهتان را بنویسید