آموزش ارسال پیام ویدئویی تلگرام

کاهش چشمگیر حجم مصرفی اینترنت با غیر فعال کردن دانلود خودکار تلگرام، این موتورسیکلت از آینده آمده است، پرداخت کرایه تاکسی به صورت الکترونیکی و… از اخبار خواندنی فناوری امروز است.

ویدیو‌های کوتاه در تلگرام همراه با صدا ضبط می‌شوند و دقیقا مانند ارسال Voice عمل می‌کنند. تلگرام به سرعت این ویدیو‌ها را پردازش می‌کند و نمایش آن‌ها مانند تصاویر متحرک به صورت اتوماتیک خواهد بود.
برای ساخت و ارسال ویدیو‌های کوتاه در تلگرام باید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.
اپ تلگرام را به آخرین نسخه موجود آپدیت کنید. حساب کاربری شخص مورد نظری را که می‌خواهید برایش ویدیو کوتاه بفرستید، باز کنید. بر روی دکمه ارسال voice کلیک کنید تا آیکون آن از میکروفون به دوربین تغییر پیدا کند.


انگشت‌تان را بر روی آیکون دوربین نگه‌دارید. در این صورت صفحه دایره شکلی نمایان می‌شود که نمای دوربین را به شما نشان می‌دهد و عملیات ضبط آغاز می‌گردد.  برای متوقف کردن ضبط فیلم باید انگشت‌تان را از روی دکمه دوربین بردارید. در این صورت فیلم کوتاه شما به سرعت برای شخص مورد نظرتان ارسال خواهد شد.


برای استفاده بهتر از این قابلیت به نکاتی که در ادامه قرار داده‌ایم، توجه کنید.

۱- قابلیت ضبط فیلم کوتاه به صورت هندزفری و بدون نگه‌داشتن انگشت بر روی دکمه وجود دارد. برای انجام این کار می‌توانید دکمه ضبط ویدیو را به سمت بالا سوایپ کنید و برای توقف بر روی آیکون توقف کلیک کنید.

۲- ضبط ویدیو کوتاه توسط دو دوربین سلفی و اصلی امکان‌پذیر است. برای تعویض دوربین می‌توانید هنگام ضبط ویدیو بر روی آیکونی که در سمت چپ با علامت فلش قرار گرفته کلیک کنید.

۳- در صورتی که نمی‌خواهید ویدیو شما همراه صدا ضبط شود، باید ضبط ویدیو را به صورت هندزفری انجام دهید و پس از اتمام آن، با کلیک بر روی ویدیو که به صورت دایره شکل قرار گرفته، ویدیو را به صورت بی‌صدا بفرستید.

۴ –  برای غیرفعال کردن گزینه دانلود و نمایش اتوماتیک ویدیو‌های کوتاه وارد منوی تنظیمات شوید و از آن‌جا در بخش Data and storage تنظیمات مربوط به Video Messages را تغییر دهید.

۵ -برای کنسل کردن ارسال ویدیو کوتاه، هنگامی که انگشت‌تان را برای ضبط نگه‌داشته‌اید باید به سمت چپ سوایپ کنید.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید